RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Koupit chalupu a pronajímat ji

Uvažujete o investování do nemovitostí? Ceny nemovitostí dlouhodobě rostou a jedná se tak o jednu z nejjistějších investic. Na druhou stranu je potřeba se o nemovitost starat. Zajímavou variantou je koupit byt a pronajímat ho. Anebo koupit chalupu v pěkné lokalitě, trošku ji opravit a pronajímat celou chalupu. Můžete tak získat nezanedbatelný příjem navíc.

Kde chalupu koupit

V současné době se na realitním trhu nabízí spousta nejrůznějších chalup ve všech lokalitách. V první řadě si tak vyberte místo, kde by se vám chalupa líbila. Ideálně ne příliš daleko od vašeho místa bydliště, ale zároveň v atraktivní lokalitě. Blízko přírody, ne hned u rušné cesty, zároveň však na dostupném místě v krajině, která láká turisty nebo nabízí čistou přírodu a klid.

Když najdete lokalitu, můžete začít hledat konkrétní stavení. Tady je základ, kolik chcete do nákupu investovat, od toho se logicky bude odvíjet i stav chalupy a výše nájemného (výnosu). S výběrem a samotným nákupem nemovitosti vám nejlépe pomůže spolehlivá realitní kancelář nebo makléř. Poradí, na co se při výběru zaměřit, a bezpečně vás provede celým nákupem.

Bude nutná částečná rekonstrukce?

Počítejte s tím, že když budete chtít chalupu pronajímat, budete do ní muset ještě pravděpodobně investovat. Je potřeba chalupu připravit pro hosty a to nejen interiér, ale ideálně také okolí chalupy. Vítané je jednoduché dětské hřiště, trampolína, nebo i sauna, bazén či koupací jezírko. Samozřejmě záleží na vašich představách a finančních možnostech.

Už při nákupu chalupy, se kterou máte plány na pronájem hostům k rekreaci, je nutné počítat s dalšími výdaji v podobě rekonstrukce. Jak bude rozsáhlá, záleží na současném stavu chalupy a vašich cílech.

25.1.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.