RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Prodej vícegeneračního domu, 963 m2, Praha

Informace u makléře

Praha , Praha 5

Objevte kouzlo Barrandovských skal, elegantních vil, zalesněného úbočí a podmanivých výhledů do okolí. Prodáváme naprosto unikátní vilu s košatou filmovou historií. Vila leží na pověstném barrandovském kopci nad Prahou, kde základy Barrandovských studií na počátku 30. let minulého století položili bratři Havlové. Místo se tak brzy stalo vyhledávanou rezidenční lokalitou tehdejších filmových hvězd stříbrného plátna.

Samotná historie pozemku a vily se proplétá s legendami filmového světa. Pozemek si původně vybral filmový magnát Miloš Havel, v té době majitel slavné Pražské Lucerny, pro své syny Ivana a Václava Havla (našeho pozdějšího prezidenta).

Samotný dům vyniká exkluzivní polohou – jedná se o jeden z nejlepších pozemků v dané lokalitě. Poskytuje panoramatické výhledy na město, klikatící se řeku a krajinu. Výhledy jsou krásné i během večerů, kdy můžete sledovat zářící světelnou „řeku“ Jižní spojky.

Vnitřek domu byl navržen s ohledem na praktičnost a funkční využití prostor a jeden čas hostil rovněž ateliéry Andersenfilmu, kde vznikaly koprodukční, reklamní a animované filmy. V obytné části byly některé apartmány pronajímány díky svým exkluzivním výhledům například ředitelce společnosti Pepsi Cola, či řediteli firmy Globus nebo Siemens.

Architektura vily je koncipována tak, že apartmány na různých poschodích mají naprosté soukromí díky nezávislým schodištím a samostatným vchodům. Zajímavostí přitom je, že každé patro navrhovali filmoví architekti pod vedením akademického architekta Ing. Gotze pro co největší variabilitu.

V přízemí architekti počítali s vytvořením wellness zázemí, které spojuje ložnici, venkovní bazén, saunu a odpočívárnu. Okolí bazénu bylo využíváno pro natáčení reklamních spotů, organizaci luxusních recepcí a banketů. Na zahradě je také možné vychutnat si posezení u venkovního krbu a rozmanité výhledy z přilehlých teras.

Celková zastavěná plocha domu činí přibližně 500 m2. Všechny tři podlaží jsou propojena výtahem a schodišti. V domě se nachází celkem 14 apartmánů. Uvnitř domu a venku pod přístřeškem poblíž výtahu je možnost zaparkovat až 9 automobilů. Celý objekt je chráněn bezpečnostním kamerovým systémem, příjezdová brána je řízena automatikou.

S touto vilou si kupujete kus filmové historie a jedno z nejlepších míst na pražském Barrandově.

Číslo nabídky:377359Plocha užitná:963
Kategorie:

Domy a vily

Typ:

Prodej

Počet podlaží:3Jednotka:za nemovitost
Odpad:septik, jímkaStav objektu:dobrý
Budova:cihlová
Daniel Červ
Kontakt na makléře Daniel Červ

Chcete se na něco zeptat?

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.