RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Realitní kancelář RE/MAX Delux začala přijímat BITCOIN

Jsme první realitní kancelář v České republice, která se rozhodla oficiálně přijímat BITCOIN. A co nás k tomu vede? Technologie, budoucnost, neustálé vylepšování = to jsou naše stavební pilíře R/M Delux kanceláře. V dnešní době se již těžko najde někdo, kdo by o této nové zázračné „platební“ technologii bitcoinu neslyšel. BTC bankomaty se začínají objevovat jako houby po dešti v obchodních centrech, zájem médií každým dnem roste (zejména s blížícím se halvingem – vysvětleno níže). Na světě a zejména v Česku o kterém se říká, že je krypto kolébka této nové technologie je stále více držitelů této nové moderní měny budoucnosti. Je proto naší povinností přizpůsobit se adaptaci bitcoinu i na našem realitním trhu. Chceme podporovat i ty zákazníky a krypto nadšence, kteří chtějí vyžívat BTC platební síť! 

Co je to BITCOIN laicky?

Velmi jednoduše řečeno se jedná o digitální open-source P2P peníze, které vznikly v roce 2009 https://cs.wikipedia.org/wiki/Bitcoin. Jejich tvůrce je (skupina lidí) podepsána jako Satoshi Nakamoto, skutečná identita je však neznámá. A to je jeden z důvodů, za který vděčíme úspěchu této kryptoměny. Fungování je plně decentralizováno = žádná banka ani vláda tak nemůže do fungování BTC zasahovat a ovlivňovat ho. Nikdo bitcoin nemůže zakázat, stejně tak jako internet (pokusy byly ale vždy marné). O správu účetní knihy (kdo vlastní jaký bitcoin) se starají těžaři, kteří jako odměnu získávají nově vytěžené bitcoiny. Každý počítač, který provozuje bitcoinovou síť spravuje stejnou účetní knihu bitcoinů a je tak nemožné v síti podvádět a tisknout si svoje peníze bez potvrzení ostatních v síti. Každých deset minut dostane účetní kniha laicky řečeno „razítko“ (zašifruje se) a tím je uzamčen blok transakcí = blockchain. Blockchain je dle řad odborníků na kryptografii často považován za největší vynález 21. století. Na začátku byla cena jednoho BTC cca 0,001$ v době psaní toho článku je 7.000$. Podle modelu stock-to-flow https://digitalik.net/btc/ (který je často kritizován i opěvován) bude cena BTC do pěti let 1 milion $, zatím graf funguje bezvadně. Množství bitcoinů je totiž omezené, a to pouze na 21 milionů!

Model stock to flow bitcoin

Blížící se halving

Bitcoin je technologie o které se píšou knížky, natáčí dlouhé odborné videa, vedou komplikované ekonomické pře atp. Nedá se tak jednoduše vysvětlit celý potenciál BTC v tomto krátkém článku. Jeho pochopení souvisí s pochopením fungování ekonomie a současného inflačního systému „tisknutí“ fiat (obyčejných) peněz. Jednoduše si však může každý dokázat uvědomit, že zejména jeho VZÁCNOST je to, díky čemu má tak dramaticky stoupající hodnotu. V současné době je vytěženo cca 19 milionů bitcoinů, které se budou až do jeho posledního 21. miliontého kusu těžit až do roku 2140. Každé čtyři roky, se totiž odměna těžařům za starání se o BTC síť o polovinu zkrátí. Halving = Půlení https://www.bitcoinblockhalf.com/ To má za následek i to, že je měna tzv. deflační = jeho hodnota časem stoupá, a ne jako u běžných fiat měn kde hodnota naopak v čase klesá. Vlastně to funguje dost podobně jako u zlata. Často je tak bitcoin označován jako digitální zlato. A právě půlení bitcoinu je za dveřmi, v době psaní tohoto článku za něco více než 20 dní.

Bitcoin halving, půlení

Jak u nás v R/M Delux probíhá platba BTC

Je to velmi jednoduché! Na začátku transakce vždy dostanete vygenerovanou adresu, na kterou převedete svoje BTC. Platba se provede v podstatě za pár minut, nemusí se tak čekat na zbytečně dlouhé převádění peněz z banky do banky. Vygenerovaná platební adresa může mít formát buď takovýto: 3PvF9KMAyhZgUM7fL8tTfpj8XCmk8JWJjk anebo ještě jednodušeji QR kód například takovýto:

QR kód bitcoinové platební transakce

Podle aktuálního kurzu je vám spočítána výše poplatku v BTC. Jelikož je cena bitcoinu stále velmi volatilní (může se rychle měnit nahoru i dolů) je nutné platbu odeslat okamžitě. Přijaté BTC jsou realitní kanceláří přepočítány na aktuální hodnotu ve fiat měně a zaslány na bezpečný depozitní účet, kde jsou v úschově až do doby, kdy realitní transakce dojde do zdárného konce. V opačném případě by se vám peníze vrátili zpět na účet, bohužel však již ve standardním fiatu, kvůli výše zmíněné volatilitě kryptoměn. Možná se to celé v budoucnu změní a budeme BTC standardně platit stejně tak jako korunami ;)

19.4.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Platba bitcoinem v realitní kanceláři v Brně

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.