RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Stín = rolety, markýzy, pergoly a další

Ať už máte malý balkon, velkorysou terasu, popřípadě jen řešíte funkční stínění interiéru, na trhu je řada produktů, jak si se silným sluncem poradit. Kdo v rámci zastínění interiéru neholduje závěsům nebo interiérovým žaluziím, pokud to technické možnosti dovolí, může okna doplnit o předokenní žaluzie či rolety. Prvně zmíněný systém hliníkových lamel je v našich končinách již důvěrně známý. Zajímavou alternativou se může stát vertikální látková markýza, která se montuje z exteriéru před okenní rám. Nespornou výhodou je jednodušší konstrukce, výběr z řady materiálů a barev, subtilnější konstrukce a v neposlední řadě markýza při zatažení a v případě silného větru netluče do oken a poslouží i jako síť v případě pootevřeného okna. Jestli máte balkon, na trhu je na výběr řada markýz. Nerozhoduje pouze design a vzor látky, ale i konstrukce a technické vychytávky, jako jsou třeba komfortní elektrické ovládání nebo např. senzor větru, aby se vysunutá markýza včas zatáhla a nezlomila. Rozhodně se vyplatí nešetřit na použitých materiálech, obzvláště jedná-li se o větší plochu

rolety markýzy pergoly žaluzie

Zastřešení teras nabízí asi nejvíce možností. Ať už je to kutilem či truhlářem vyrobená dřevěná pergola, již zmíněná textilní vysouvatelná markýza nebo designový skvost – samostatně stojící pergola v kubickém provedení z moderního a odolného lakovaného hliníku. Tento luxusní „přístřešek“, který lze připojit jednak ke stavbě nebo pojmout jako samostatný zahradní solitér, lze navrhnout jako konstrukci s textilními rolovatelnými baldachýny a předními roletami nebo i s pevnými skleněnými díly, kdy se z objektu stává zimní zahrada. Systém je velmi sofistikovaný, nabízí řadu perfektních drobností – ať už LED osvětlení v konstrukci, možnost umístění zásuvek a v neposlední řadě rozmanitý výběr barev a materiálů. Záleží čistě na vašem přání a samozřejmě i nastaveném rozpočtu, přes designové a technické přednosti se nejedná zrovna o levnou záležitost.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, měla by korespondovat se stavbou a ideálně i ladit s venkovním sedacím nábytkem. Osobně razím heslo, méně je více, a proto i při výběru barev a materiálů neuškodí střídmost. Útulnost zajistí doplňky v podobě osvětlení, textilu  k nábytku a také květiny s odpovídajícími květináči. O tom třeba někdy příště.

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.